Шкільне лісництво

Шкільне лісництво

Міжнародний день лісів у ДП «Овруцьке СЛГ»


21 березня, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме до Дня довкілля – 21 квітня.
Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 р. Щороку він проходить під різними гаслами. У 2018 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та населені пункти».

Цього дня учні підшефної ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 м.Овруч, ДП «Овруцьке СЛГ» на чолі з керівником  шкільного лісництва Бежевець Оксаною Миколаївною, та юними лісівниками  лісництва «Лісова варта» організували та провели захід приурочений Міжнародному дню лісів, чим дали  старт акції «Майбутнє лісу у твоїх руках.

В програмі заходу прозвучала цікава інформація про лісі, їх значення в суспільстві та були висвітлені проблеми охорони лісів та парків від засмічення та пошкодження дерев.

Між двома командами із числа учнів був проведений конкурс, в основу якого була покладена інформація про природу.

На міроприємстві були присутні як керівництво школи, так і представники спецлісгоспу. Переможці конкурсу та всі учасники були нагородженні подарунками.

 

Прес-служба ДП «Овруцьке СЛГ»       Н. Кулаковська.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коптівщинське шкільне лісництво

На базі коптівщинського лісництва ДП «Овруцький СЛГ» у 2006 році було створено шкільне лісництво «лісова варта», до складу якого входять 20 учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 м. Овруч.


Учнівське лісництво є структурним підрозділом закладу освіти, який забезпечує потребу школярів, учнівської молоді в здобутті знань, умінь і навичок у галузі лісництва, сприяє вихованню свідомого ставлення до праці, охорони природи, використання та відтворення лісових ресурсів, а головне вибору майбутньої професії.


Шкільне лісництво керується в своїй діяльності основними положеннями Закону України «Про освіту» та лісовим кодексом України. Лісництво створене, що б значно пожвавлювати весь навчально-виховний процес, робити життя школи більш цікавим, цілеспрямованим, інтелектуальним, змістовним.

Мета шкільного лісництва – прищепити любов до рідної природи, задати навички садити та доглядати ліс. А головне в дітях виховати духовне багатство, яке допоможе їм стати справжніми людьми, патріотами своєї справи.


Зокрема юні лісівники активно приймають участь у таких роботах:

- виготовлення та розвішування штучних гніздувань;

- виготовлення гербарію пагонів в об листяному стані деревинних та чагарникових порід;

- заготівля насіння лісових порід;

- посів лісового розсадника;

- посадка та доповнення лісових культур;

- догляд за лісовим розсадником;

- упорядкування мурашників;

- заготівля кормів для зимуючих звірів;

- очищення берегів річки від сміття.