Новини

Розпочата підготовка до лісокультурної кампанії.


В ДП «Овруцьке СЛГ» розпочаті роботи по підготовці до лісокультурної кампанії 2018 року.

Для проведення лісокультурних робіт на високому агротехнічному рівні та у стислі строки, осінню 2017 року були приведені до належного стану знаряддя та агрегати, які будуть задіяні у роботах пов’язаних із підготовкою грунту, посівом, посадкою та доглядами за лісовими культурами - це і мечі Колесова,  і плуги, борони, сікори, ящики та інші.

Щоб створити гарні насадження, потрібно виростити стандартний садивний матеріал. В минулому році виростили 1,6 млн. штук сіянців деревних порід. У насіннєсховищі зберігається 393 кг насіння лісових порід, які заготовлені у 2017 році. В січні 2018 року вже заготовили 40 кг насіння сосни звичайної. Посівний матеріал буде висіяний у лісових розсадниках площею 0,4 га, та в телицях на площі 0,1 га, де виростимо 1,2 млн стандартних сіянців основних лісоутворюючих порід Полісся.

Запроектовано 115 га лісових ділянок під штучне відновлення , тобто посадку лісових культур, та 50 га під природне поновлення лісу.

На ділянках площею 86 га осінню проведена підготовка грунту під весняну посадку.

На лісокультурних площах буде висаджено більше 600 тис.шт сінців, із них майже 400 тис.шт сосни звичайної та більше 200 тис.шт берези повислої.

На 100 га посадок минулих років буде проведено доповнення лісових культур, щоб забезпечити гарний стан створюваних лісів.

У лісових культурах протягом 4-5 років проводяться ручні догляди в рядах, під час яких видаляється трав’яна рослинність, та лісівничі догляди в міжряддях, під час яких вибираються небажані другорядні деревні породи, які заважають росту головним породам в насадженнях.

Протягом літнього періоду ручні догляди будуть проведені на площі 250 га, що дасть можливість тримати посадки у чистому стані і забезпечити, переважно сільське населення роботою, та гарними заробітками.

В осінній період проходять активні роботи по заготівлі  насіння листяних та чагарникових порід. У 2018 році плануємо заготовити  375 кг – це 200 кг дуба черещатого, 150 кг гіркокаштану, 7 кг аличі, 10 кг аморфи кущової, по 2 кг шипшини, калини, глоду та черемхи.

 

 

 

Привітання з Днем Святого Миколая!

 

День Святого Миколая це день святкування та вшанування пам'яті Святого Миколая у Християн.

За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване Святим Миколаєм і вчаться в святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, що подорожують, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентівморяківторговців, і лучників.

Цього святкового дня директор ДП «Овруцьке СЛГ», Шевчук Олександр Іванович разом із головою профспілкової організації Шваб Галиною Петрівною, завітали у дитячий садочок який знаходиться у с.Кирдани Овруцького району, де привітали діточок із святом, подарували солодкі подарунки. Дітлахи порадували віршиками, які вивчили до свята.

 

Нехай у цей день все людство огортає любов, повага, взаємопорозуміння, мудрість, доброта, нехай зійде Божа благодать на всі наші починання.

 

Не рубай ялинку!

Жителі Овруччини активно готуються до Нового року. На вітринах магазинів з’являються гірлянди і ялинкові прикраси, в продажу побільшало новорічних подарунків і шампанських вин.  От тільки мокра погода схоже так і хоче перейти у Новий рік.

Ну а працівники лісу, громадські екологічні інспектори та правохоронці  вже проводять, звичну для цієї пори, операцію «Новорічна ялинка».
ЇЇ мета – запобігти самовільній заготівлі зелених красунь у навколишніх лісах та попередити заподіяню збитків навколишньому природному середовищу.

Хочу зазначити, що ДП «Овруцький сецлісгосп»  володіє достатнім ресурсом для забезпечення новорічними красунями не тільки жителів району, а й інших регіонів України. Адже ялинки для цього ми вирощуємо на спеціальних плантаціях, усі вони матимуть при реалізації спеціальні чіпи.

Продажа їх проводитиметься безпосередньо на території Коптівщинського лісництва у с. Поліське та на спеціальному майданчику, біля адмінприміщення спецлісгоспу, в Овручі. Та й вартість новорічних ялинок невисока і, в залежності від висоти деревця, становитиме 33 -50 грн.

Приймаємо і колективні заявки на закупівлю ялинок за тел. 4-25-16.

А ще хочу додати, що працівники лісової охорони і поліції, громадських інспекторів з охорони довкілля перевірятимуть пункти реалізації хвойних дерев, транспортні засоби щодо законності перевезення ялинок. І  нагадую всім: «Відповідно до статті 65 КУ «Про адміністративні правопорушення» та додатку 2 до Постанови Кабінету Міністрів від 23.07.2008р. № 665, за самовільну порубку хвойних дерев в грудні – січні передбачено адмінстягнення у вигляді штрафу на громадян в розмірі від 85 до 170 грн., а на посадових осіб - від 119 до 204 грн.

Також нараховуватимуться збитки за незаконно зрізані хвойні породи дерев в залежності від діаметра:

- до 10 см. – 399,27 грн.
- від 10до 14 см. –
703,5 грн.
- від 14 до 18 см. –
1806,24 грн.

 

Анатолій ХОМИЧ, головний лісничий ДП «Овруцький сецлісгосп»


 

На Овруччині лісівники району

протестують проти схвалення «Стратегії реформи лісового господарства»


28 листопада на площі перед адмінбудівлею Овруцької РДА відбулась мирна акція колективів лісових господарств району, ініційована профспілкою, у зв’язку з кулуарним схваленням Кабінетом Міністрів України «Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року».

На мирну акцію вийшли колективи державних лісогосподарських підприємств, яких в районі є три. Територія розташування яких охоплює сільську місцевість району і на сьогоднішній день забезпечує робочими місцями  велику кількість населення, а в більшості випадків в лісгоспах працюють цілими сім’ями. «Стратегія реформування ….»  передбачає передачу лісів невідомому суб’єкту господарювання та ліквідацію державних лісогосподарських підприємств, тобто масове скорочення робочих місць переважно серед сільського населення, до речі на сьогоднішній день середня заробітна плата по ДП «Овруцьке СЛГ» складає  9169 грн.

 

Лісівники виступають проти передачі лісів у концесію.  Абсолютно неприйнятним є створення єдиного господарюючого суб’єкта, такого собі монополіста, що призведе до ліквідації лісгоспів, а в майбутньому  передачі лісових багатств країни у приватні руки. І це прямо суперечить процесу децентралізації – всі зароблені кошти будуть йти в центр, а місцеві бюджети залишаться ні з чим.


 

 

 

 

Привітання з нагоди ювілею


У цей чудовий осінній день колектив ДП Овруцького спеціалізованого лісового господарства щиро вітає з Днем народження бухгалтера автотранспортного парку Дмитренко Олену Володимирівну!

 

 

Бажаєм щастя і достатку,
Ясного неба і тепла,
В житті Вам згоди й порядку,
Щоб доля світлою була.
В роботі – успіхів, везіння,
У справах – вічного горіння!
Від душі любові вам бажаєм
І хай Вам Господь Бог допомагає.

 

 

Привітання з нагоди свята – Дня захисника Вітчизни…

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє – свято, дуже молоде – День захисника України. Ці знаменні дати нерозривно повязані між собою, символізують зв'язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями. Пресвята Богородиця вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду. І сьогодні ми звертаємось до Матері Божої з проханням про мир, добро, благополуччя, про гідне і щасливе майбутнє нашого народу.

 

В переддень святкування,  за мужність і відвагу, проявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України в зоні проведення антитерористичної операції, відповідальне ставлення до службових обов’язків, нагородили грамотами та грошовими винагородами: Верповського Петра Івановича, водія автотранспортних засобів, та Циндера Валентина Івановича, майстра лісу Ситовецького лісництва. Також привітали весь чоловічий колектив підприємства з наступаючим Днем захисника вітчизни.


 

 

Пройшов семінар.

04.10.2017 року на території лісових масивів ДП «Овруцький лісгосп», був проведений виїзний семінар, щодо здійснення невідкладних заходів з приводу масового всихання соснових насаджень.

В семінарі взяли участь:  директор ДП «Овруцький лісгосп» Гулько С.Д. , головний лісничий Захарчук В.А. , перший заступник голови Овруцької державної адміністрації Гришковець В.М., голова Овруцької районної ради Китиця В.В., голова Овруцької міської ради Коруд Я.І., депутати  Житомирської обласної ради: Павлушенко О.Д., Ковердун С.А., директор ДП «Овруцьке СЛГ» Шевчук О.І., головний лісничий Хомич А.П, інженер охорони та захисту лісу ДП «Овруцьке СЛГ» Можарівський Ю.В., сільські голови: Руднянської сільської ради Ігнатюк Н.В., Першотравневої селищної ради Хрус В.М., Гладковицької сільської ради Буховець М.О., Ігнатпільської сільської ради Рафальський П.А.,  Кирданівської сілської ради Корчемна С.П., Піщаницької сілської ради Шелест О.В., голова громадської організації ліги переробників деревини «Полісся» Кравчук О.В., приватний підприємець Невмержицький С.І., провідний інженер лісопатолог  ДСЛП «Вінницялісозахист»  Двораківський  Ю.А., представники ЗМІ: газета «Зоря» Завадський М., газета «Овруцький голос» Дубницький І.


Семінар розпочав директор ДП «Овруцький лісгосп» Гулько С, ознайомивши присутніх з основними проблемами пов’язаними із масовим всиханням соснових насаджень та динамікою зростання площі пошкоджених деревостанів.

В натурі було оглянуто три ділянки на яких були повалені  дерева з різними ступенями пошкодження. Про причини всихання, біологію розвитку стовбурних шкідників, симбіоз стовбурних шкідників з грибами, що спричиняють знебарвлення деревини, характер всихання дерев та насаджень, поширення всихання розповів провідний інженер лісопатолог ДСЛП «Вінницялісозахист» Двораківський Ю.

За допомогою літального безпілотного апарату оглянули розміри площ всихання сосняків з висоти пташиного польоту. Запуск апарату провів інженер охорони і захисту лісу ДП «Овруцьке СЛГ» Можарівський Ю.

Під час дискусії були обговорені санітарні правила в лісах України.

З метою недопущення погіршення санітарного стану лісів та запобіганню неконтрольованих масштабних патологічних процесів, вирішили:

1. На час проведення заходів по поліпшенню санітарного стану лісів клопотати про призупинення дії Санітарних правил в лісах України.

2. Для пришвидшення робіт по поліпшенню санітарного стану лісів облік лісопродукції проводити по фактично заготовленій деревині.

3. На час проведення невідкладних заходів боротьби з всихаючими насадженнями призупинити дію електронного обліку лісопродукції.

4. При проведенні першочергових заходів боротьби з розповсюдженням небезпечних шкідників що приводять до загибелі насаджень, рубку розпочинати з буферної зони (зони додаткового харчування шкідників).

5. Призупинити всі види рубок, в тому числі головне користування.

 

6. Розглянуті питання обговорити на засіданні  обласної ради з подальшим винесенням на розгляд Кабінету міністрів України.


 

 

Зліт шкільних лісництв.


На базі Малинського лісотехнічного коледжу відбувся черговий зліт шкільних лісництв області. У програмі заходу різноманітні конкурси з лісівничих дисциплін, а також спортивні змагання.

Активну участь у конкурсі взяла  команда шкільного лісництва, яке функціонує  на нашому підприємстві. Чесно і завзято змагались учні у всіх конкурсах. Найкращі знання показали із таких дисциплін, як «Деревні породи за насінням», «Охорона лісу», «Лісокультурна справа», «Таксація лісу».

Багато приємних емоцій отримали і учасники конкурсу і гості від огляду художньої самодіяльності, який проходив у дусі любові до природи та охорони лісових багатств Поліського краю.

Звіт про заходи  які проводились у шкільному лісництві протягом 2016-2017 н.р. було представлено альбомом у формі фото-звіту. Протягом року учні приймали активну участь у різноманітних акціях які були організовані підприємством і проводились на території лісових масивів спецлісгоспу, також відбулись  семінари, лекції та конкурси в класах школи. За участю школярів проводиться посадка лісу, догляди у лісових розсадниках,  заготівля лісового насіння.

 

Кожного року юні лісівники вітають працівників підприємства із професійним святом, гарним концертом.


 

Вирощування посадкового матеріалу.

 

На підприємстві функціонує три тепличних господарства загальною площею 0,1 га., два з яких запущені у виробництво цього року. Всі теплиці оснащені крапельною системою зрошення, та інжекторами для механізованого внесення фунгіцидів та гербіцидів.  В перші місяці вирощування проводиться до трьох ручних прополювань. Ведеться контроль за температурою та вологістю, вчасно виконуються роботи по зняттю бічного накриття. Плануємо отримати 800 тис.шт., стандартних сіянців С зв., якими створимо 140 га лісових насаджень.
НА ЖИТОМИРЩИНІ СТАРТУЄ СЕЗОН ПОЛЮВАННЯ НА МИСЛИВСЬКИХ ПТАХІВ

У суботу, 12 серпня, з 18:00 години у Житомирській області розпочинається полювання на мисливські види птахів. Відтак, ДП "Овруцьке спеціалізоване лісове господарство" закликає мисливців дотримуватись правил безпеки під час полювання і поводженні зі зброєю. Для правильної організації відкриття сезону полювання, мисливські господарства здійснили облік місцевих видів птахів, розрахували пропускну спроможність мисливських угідь. «Це значить, що визначено конкретні ділянки на яких одночасно може полювати певна кількість мисливців, без шкоди для мисливського виду дичини, дотримуючись правил безпеки при проведенні полювання і поводженням з мисливською зброєю». Нагадуємо мисливцям, які документи дають право на полювання:
- посвідчення мисливця;
- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини та порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита;
- дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл тощо);
- чинний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання під час полювання;
- паспорт на собак мисливських порід, інших ловчих звірів і птахів у разі їх використання на полюванні.
Зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Зазначимо, що наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 03.07.2017, № 247, встановлено норми відстрілу інших мисливських тварин, віднесених до державного мисливського фонду, у сезон полювання 2017/2018 років. Кожний користувач мисливських угідь області, в межах цього наказу, і не більше, встановив свої норми відстрілу мисливських видів птахів. Ця норма регламентує кількість дичини, яку має право вполювати один мисливець за один день у мисливському господарстві.

Змагання вальників лісу
19 липня 2017 року в Державному підприємстві Овруцьке спеціалізоване лісове господарство на базі Виступовицького лісництва було проведено відбіркові змагання вальників лісу. Переможці приймуть участь в обласних змагання вальників лісу. Побажаємо успіхів!

 


 

Увага! В лісі висока пожежна небезпека .

На території лісгоспу  склалася складна пожежна ситуація.
В звязку з високою пожежною небезпекою, лісівники закликають громадян  бути обережними з використанням вогню в лісі та закликають громадян обмежити його відвідування. У разі виявлення загорань просимо повідомити за тел.0414842516

 


 

ПОВІДОМЛЕННЯ


Державне підприємство «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» повідомляє, що з грудня 2015 року проводитимуться заходи щодо сертифікації лісів на предмет відповідності рівня ведення лісового госпо­дарства в підприємстві сучасним міжнародним вимогам.

Приймаючи на себе добровільно довготермінові зобо­в’язання щодо дотримання принципів і критеріїв Лісової Опікунської Ради (далі ЛОР) підприємство зобов’язується:

- застосовувати на практиці принципи і критерії ЛОР зі сталого ведення лісового господарства;

- використовувати всі види лісових ресурсів на принципах сталого розвитку;

вирішувати соціальні питання ведення лісового гос­подарства, підтримувати соціальний і економічний роз­виток місцевого населення;

- консультуватися з усіма зацікавленими сторонами з пи­тань планування та ведення лісового господарства на прин­ципах сталого розвитку;

- відстежувати стан довкілля і постійно вдосконалювати лісогосподарське виробництво, робити його екологічно безпечним;

- вживати профілактичних дій із пом’якшення негативних впливів лісогосподарського виробництва на навколишнє середовище;

- гарантувати, що всі лісові робітники, чия професійна діяльність суттєво впливає на навколишнє середовище, бу­дуть відповідним чином навчені практичним діям з ви­конання цих зобов’язань.

Державне підприємство «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» пропонує всім зацікавленим особам пода­ти свої пропозиції та зауваження за адресою:

11102 м. Овруч, вул. Житомирська, 35

Дирекція ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»

Тел./факс 4-25-16, Е-mаіl: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У Вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

 

Адміністрація